Praca krajowa z dnia domu - 25 czerwca (2023)

W ostatni czwartek czerwca świętujemy prace krajowe z Dnia Domu, w tym roku jest to 27 czerwca. Jest to okazja do rozpoznania ewolucji technologicznych i kulturowych, które pozwalają nam, jak kultura pracy była równie produktywna w dowolnym miejscu na świecie, jak my, wBiuro.Przez lata praca w domu była zasięgiem niektórych rodzajów miejsc pracy lub zapisywany jako bonus na nagradzanie pracowników, podczas gdy reszta z nas walczyła z codzienną dojazdą.Teraz jednak narzędzia istnieją, aby prawie każda praca biurowa mogła być wykonywana w domu bez utraty wydajności.Dzisiaj świętujemy te osiągnięcia i robimy to w naszej piżamie.Jeśli chcesz upewnić się, że Twoja praca z domu jest na miejscu, sprawdź nasz przewodnik poNajlepsze stoiska laptopa.

Historia pracy krajowej z dnia domu

Historia pracy w domu powinna być prawdopodobnie nazywana historią pracy, ponieważ dla większości pracy ludzkiej odbywała się przede wszystkim w domu i wokół niego.Od najwcześniejszych łowców-zbieraczy po domowe sklepy średniowiecznej Europy, praca w domu była bardziej normą niż wyjątkiem.Dopiero renesans, gdy mieszane witryny sklepowe ustąpiły miejsca bardziej scentralizowanym budynkom administracyjnym dla rządu, szkół, pomysł biura, do którego można udać się do pracy, nawet wszedł do leksykonu.

Jednak to rewolucja przemysłowa XIX wieku zmieniła sposób, w jaki pracujemy w głęboki sposób.Pojawienie się fabryk z wyrafinowanymi i ciężkimi maszynami do produkcji towarów, takich jak tekstylia, oznaczało, że ludzie nie byli w stanie wykonywać swojej pracy w ramach własnych domów.To stworzyło pracę poza modelem domowym składającym się z wykwalifikowanych pracowników, którzy ostatecznie ewoluowaliby w naszym własnym modelu pracy w stylu biurowym.

Przez większą część XX wieku prace z domu zostały przeniesione do niektórych zawodów, a zwłaszcza sztuka kreatywna-malarze, muzycy, pisarze itp.-i wielopoziomowe prace marketingowe, które stały się popularne w latach 50. i 60. XX wieku.

Jednak w tle technologia powoli ewoluowała do tego stopnia, że praca w domu była tak samo technologicznie wyrafinowana i produktywna jak praca w biurze.Od mniej więcej lat 80. do dziś technologia otworzyła drzwi do coraz większej liczby zdalnych opcji pracy.Komputer osobisty, faks, telefony komórkowe, Internet, czat wideo, dokumenty współpracy, wszystkie współpracowały ze zmianami w odległej kulturze i możliwościach pracy.

Ponieważ wpływ pandemii Covid-19 na pracę zdalną jest analizowana w nadchodzących miesiącach, wiele barier kulturowych w odległej pracy może zostać osłabionych lub usuwanych, ujawniając renesans w odległych zawodach roboczych (oczywiście opcje spodni).

Praca krajowa z harmonogramu dnia domu

1500

Scentralizowane przestrzenie robocze zaczynają się tworzyć

Renesans spowodował zmianę w sposobie funkcjonowania rządów, czyniąc je bardziej scentralizowanymi, tworząc to, co teraz uważamy za biura.

1800

Rewolucja przemysłowa stawia pracę z domu w przerwie

Wraz z nadejściem fabryk i podstawowym modelem pracy, który stworzyli, większość ludzi w XIX i XX wieku będzie działać poza domem.

2010

Wideokonferencje stają się powszechne

Chociaż technologia ewoluowała od lat 30. XX wieku, dopiero w 2010 roku stała się wystarczająco potężna, aby wdrożyć na całym świecie.

March 2020

Covid tworzy nowy paradygmat

Atak pandemii Covid-19 zmusza miliony pracowników, aby stać się w pełni odległe.

Praca krajowa z treści związanych z dniem domowym

Praca krajowa z dnia domu - wyniki ankiety

Praca krajowa z dnia domuFAQS

Jak powszechna jest praca w domu?

W tej chwili, pośród pandemii Covid-19, praca w domu jest o wiele bardziej powszechna niż kiedykolwiek.Jednak według spisu USA około 5,2% amerykańskich pracowników pracowało w domu w 2017 roku.

Jak mogę pozostać w kontakcie podczas pracy w domu?

Najlepszym sposobem na pozostanie w kontakcie jest wykorzystanie jednego lub większej liczby wielu dostępnych narzędzi do pracy, takich jak Zoom, Slack, Basecamp lub Google Dokumenty.

Jak mogę skutecznie pracować z domu?

Skonfiguruj rutynę i trzymaj się tego pierwszą wskazówką do skutecznej pracy w domu.Zrównoważyć swoją pracę i przestrzenie domowe, obowiązki i relacje, jakbyś był nadal w biurze.I jasno wyjaśnij, jakie godziny pracujesz, w tym dla siebie.

Praca krajowa z działań domowych

 1. Bez koszuli, bez butów, bez problemu

  Zakładając, że zdecydowałeś się już świętować pracę krajową z dnia domu, faktycznie pracując w domu, dlaczego nie pójść dalej i całkowicie uniknąć tego ubioru biurowego.Chcesz wpisać odcięte szorty dżinsowe i starą koszulkę zespołu?Idź po to.Piżamę więcej w twoim stylu, kim jesteśmy osądzanie.Bądź wygodny, bo jesteś już w domu.

 2. Moja ta kanapa wygląda wygodnie

  Jasne, twoje domowe biuro może być najnowszym ergonomicznym krzesłem roboczym ze Szwecji, ale nie trzymają świecy na kanapie.Zapropon laptopa na poduszce rzutowej na kolanach i poproś o pracę.

 3. Zrób wyśmienity domowy lunch

  Kiedy jesteśmy w biurze, często istnieje lunch z tłustego wynos lub bezwładnej kanapki zjedzonej przy biurku.Ale kiedy jesteś w domu, masz dostęp do wszelkiego rodzaju produktów spożywczych i materiałów gotowania.Dlaczego nie wykorzystać ich w pełni?Spędź trochę czasu (przerwy są zdrowe) i przygotuj dobry posiłek od zera.Poczujesz się znacznie lepiej w swoich wyborach kulinarnych i wrócisz do biurka odświeżonego i gotowego.

Pięć sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać pracę w domu

 1. Mieć rutynę

  Tak naprawdę nie ma znaczenia, o ile się do niego trzymasz.Procedury sprawiają, że jesteśmy bardziej produktywni i zmniejszają obawy związane z nigdy nie opuszczenie pracy.

 2. Utrzymuj relacje ze współpracownikami

  Być może nigdy nie czuliśmy się tak odległe w naszym życiu, ale to nie jest wymówka, aby umożliwić tym związkom zawodowym odłogiem.Ustaw wirtualną happy hour, uprawiaj smakołyki lub obiady, utrzymuj czat w watercooler na Slack lub Basecamp oraz świętuj osobiste i profesjonalne zwycięstwa.

 3. Granice czynią dobrych pracowników

  Jasne, twoje biuro może być twoim stołem kuchennym, ale to nie jest powód, aby pozwolić biurze przejąć Twój dom.Podobnie jak w przypadku rutyny, ważne jest, aby ustalić granice swojego życia zawodowego i życia domowego.Po zakończeniu dnia pracy odłóż laptopa, opuść domowe biuro i być może wycisz swoje luźne wiadomości.

 4. Zrób zakwaterowanie dla swoich dzieci

  Kiedy pracujesz w biurze, a dzieci są w szkole, łatwo zapomnieć o tym, jak trudno jest równoważyć oba jednocześnie.Teraz, gdy wszyscy są w domu (a te dzieci prawdopodobnie nudzą) tworzenie zasad i rutyny dla twoich dzieci pomoże zmniejszyć liczbę i częstotliwość przerw

 5. Spraw, by twoje przerwy znaczą

  Łatwo jest przeoczyć znaczenie, jak tylko rozmawiać z partnerem biurka, może mieć na zresetowaniu możliwości wydajności mózgu.Pracując z domu, zwłaszcza solo, rób znaczące przerwy.Idź na spacer, wykonaj lekkie ćwiczenia, wybierz książkę i przeczytaj przez kilka minut.Rób rzeczy, które pomagają dać mózgowi przerwę potrzebną, aby utrzymać wysoką wydajność.

Dlaczego kochamy pracę narodową z dnia domu

 1. To prawie jak stada

  Możemy pracować, ale kiedy nie musisz się martwić o pokonanie ruchu w biurze i zamiast tego z łatwością ułatwia się filiżankę kawy na werandzie, prawie może się wydawać dzień wolny - prawie.

 2. Połączenia wideo mogą być zabawne

  Nie wrzucaj tego pomidora na ekran, wiesz, że mają swoje chwile.Połączenia wideo są teraz faktem, ale nie muszą ponury, denerwujące i bezowocne rozmowy.Utruwaj je sprytnym tłem lub rozpocznij każde spotkanie, dzieląc się ekranem, dzieląc się zabawną grę, w którą wszyscy mogą grać.Połączenia wideo są tym, co je tworzysz, więc sprawiają, że są zabawne.

 3. Względna wolność

  Oczywiście nadal oczekujemy, że będziemy pracować w naszych zwykłych godzinach i będziemy tak produktywne jak w biurze, ale kiedy pracujesz z domu, jest nieco większa swoboda kontrolowania twojego dnia niż, gdy jesteś pod mikroskopemBiuro.Skorzystaj z tej wolności, może być regeneracyjna.

Praca krajowa z dat Dnia domu

RokDaneDzień
202124 czerwcaCzwartek
202230 CzerwcaCzwartek
202329 czerwcaCzwartek
202427 czerwcaCzwartek
202526 czerwcaCzwartek

Zdobądźmy towarzyskie

Oto kilka specjalnych hashtagów na cały dzień.

#Showeourbottomhalf #workfromhome #wfh

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Terrell Hackett

Last Updated: 25/09/2023

Views: 6326

Rating: 4.1 / 5 (52 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Terrell Hackett

Birthday: 1992-03-17

Address: Suite 453 459 Gibson Squares, East Adriane, AK 71925-5692

Phone: +21811810803470

Job: Chief Representative

Hobby: Board games, Rock climbing, Ghost hunting, Origami, Kabaddi, Mushroom hunting, Gaming

Introduction: My name is Terrell Hackett, I am a gleaming, brainy, courageous, helpful, healthy, cooperative, graceful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.