20 lipca 2023 r. - Newsia -Ukraina News (2023)

47 postów

Sortuj według

22:44ET, 20 lipca 2023

Najwyższy francuski doradca ds. Polityki zagranicznej twierdzi, że Chiny dostarczają sprzęt wojskowy do wspierania Rosji

Od Jim Sciutto I Rashard Rose z CNN

Jak powiedział najwyższy francuski doradca ds. Polityki zagranicznej, twierdzi, że Chiny dostarczają sprzęt wojskowy do Rosji do wykorzystania na Ukrainie.

Emmanuel Bonne, doradca francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, złożył roszczenie na forum bezpieczeństwa Aspen podczas rozmowy z Jimem Sciutto z CNN.

Sciutto zapytał Bonne, czy Zachód widział jakieś dowody, że Chiny uzbroiły Rosję w jakikolwiek sposób w wojnie na Ukrainie.

„Tak, istnieją oznaki, że robią rzeczy, których wolelibyśmy, aby nie robić” - odpowiedziała Bonne.

Naciskając, czy Chiny dostarczają broń, Bonne powiedziała: „Cóż… sprzęt wojskowy… o ile znamy, dostarczając masowo wojskową zdolności Rosji”.

Francuscy urzędnicy mówią, że CNN Bonne odwoływali się zarówno do technologii podwójnego zastosowania, jak i pomocy niezwiązanej, takie jak hełmy i zbroja ciała.

„Najbardziej potrzebujemy chińskiego wstrzymania głosu.” Bonne powiedziała. „Potrzebujemy ich, aby zrozumieć, że Ukraina jest konfliktem globalnej wielkości i że nie możemy zaoferować Ukrainy do stracenia ze względu na zasadę, ale także z powodów, które są bardzo operacyjne. ITo, co zagrożone jest dla nas na Ukrainie, to znacznie więcej niż, wiesz, Ukraina Suwerenność. To bardzo o stabilności świata ”.

Bonne zapytano, czego Chiny nie powinny robić. „Z pewnością dostarczanie broni, wsparcie ekonomiczne”, odpowiedział.

Jakiś kontekst:Chiny utrzymują, że jest to neutralna partia wojny na Ukrainie i próbowały przedstawić potencjalnego pośrednika pokoju w konflikcie.

Według poprzednichRaportowanie CNN, Chińskie państwowe firmy obronne utrzymywały relacje handlowe z sankcjonowanymi rosyjskimi firmami obronnymi od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę Moskwy.Eksperci twierdzą, że tak dobrze ugruntowane sieci mogłyby zostać wykorzystane, gdyby Pekin zapewnił bezpośrednią, śmiertelną pomoc dla wysiłków wojennych Kremla.

Na początku tego roku przywódcy zachodniostrzeżonyChiny rozważały ten krok.Pekin wielokrotnie temu zaprzeczał, wyśmiewając ostrzeżenie jako „rozmaz”, i wielokrotnie bronił „normalnego” handlu z Rosją i odrzucił coś, co nazywa „jednostronnymi” sankcjami wobec Moskwy.

W zeszłym miesiącu,Sekretarz Stanu USA Antony BlinkenWedług Chiny zapewniły USA i inne kraje, że nie zapewni Rosji śmiertelnej pomocy.„Nie widzieliśmy żadnych dowodów, które są sprzeczne z tym” - powiedział Blinken.

„Mamy jednak ciągłe obawy, są chińskie firmy, firmy, które mogą zapewniać technologię, z której Rosja może wykorzystać do rozwoju agresji na Ukrainie.Poprosiliśmy chiński rząd o to, aby był o tym bardzo czujny - powiedział Blinken.
21:01ET, 20 lipca 2023

Zagrożenie rakietami Odesa się skończyło, mówi Siły Powietrzne Ukrainy

Od Sebastian See See CN w Odesa

Według Sił Powietrznych Ukrainy, po ostrzeżeniu, według ostrzeżeń na temat miasta portu w Południowym Portowym Miasto Portowe na południowe miasto Port Air.

Zespół CNN na ziemi również wcześniej poinformował, że syreny powietrzne brzmiały w Odesie czwartej nocy z rzędu.

20:25ET, 20 lipca 2023

Szef CIA mówi, że uważa, że Prigozhin jest obecnie na Białorusi

Z Michaela Conte CNN

Dyrektor CIA Bill Burns powiedział w czwartek, że uważa, że założyciel Wagnera, Jevgeny Prigozhin, jest obecnie w Minsk na Białorusie, który wydawał się być widoczny w ostatnim filmie.

„Nieco się poruszał” - powiedział Burns z Aspen Security Forum.„Myślę, że ostatnio był w Minsku.Nie jestem pewien, czy planuje przejść na emeryturę na przedmieściach minsk, ale spędził czas w Rosji. ”

Burns nazwał prezydenta rosyjskiego Władimira Putina „ostatecznym apostołem zwrotu” i powiedział, że „byłby zaskoczony, jeśli Prigozhin ucieknie z dalszej zemsty”.

„Gdybym był Prigozhinem, nie strzelałbym do degustacji jedzenia” - powiedział Burns.

CNNZgłoszone wcześniej w tym tygodniuNa filmie, który wydawał się pokazywać Prigozhin wita swoich bojowników na Białorusi, w tym, co byłoby jego pierwszy publiczny występ, odkąd poprowadziłzbrojna bunt w Rosjiw zeszłym miesiącu.

Burns również dostarczył aktualizacjęwezwanie na telegramw maju CIA, który wezwał Rosjanie niezadowolone przezWojna na Ukrainiei życie w Rosji, aby dzielić się swoimi tajemnicami.Powiedział, że wideo telegramu otrzymało 2,5 miliona wyświetleń w pierwszym tygodniu.

„Prawda jest taka, że w Rosji, w Rosji, w Rosji i na zewnątrz w Rosji jest wiele niezadowoleń, i nie marnujemy okazji jako usługi wywiadowczej, aby spróbować z niej skorzystać”, powiedział Burns, nazywając toMożliwość „raz w pokoleniu” na spotkanie wywiadowcze.
18:40ET, 20 lipca 2023

Rosyjska ambasada mówi, że propozycje krajów afrykańskich na Ukrainach rezonują z Moskwą

Z Radina gig cnn

Według państwowej agencji prasowej, propozycje krajów afrykańskich na temat negocjacji Ukrainy rezonują z Moskwą i „zasługują na„ zasługę na uwagę ”.

„Uznajemy pragnienie i zainteresowanie krajów afrykańskich, aby przyczynić się do poszukiwania pokojowych rozwiązań w kryzysie ukraińskiego. Cenimy ich zrozumienie z podstawowych powodów trwających wydarzeń” - powiedział Gusarov dyplomatów w Londynie w czwartek.
„Uważamy, że inicjatywy, sponsorowane przez naszych partnerów z całego świata, w tym z Afryki, zasługują na uwagę i nie są przedwczesne. Bardziej, niektóre z ich kluczowych lokali rezonują silnie z własnymi poglądami” - dodał.

Delegacja przedstawicieli z siedmiu krajów afrykańskich, w tym Zambii, Comoros, Senegal, Republika Południowej Afryki.Odwiedził Kiiv 16 czerwcana rozmowy z prezydentem ukraińskiego Volodymyr Zelensky. Następnego dnia spotkali się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Petersburgu.

Prezydent Południowej Afryki Cyril Ramaphosa w imieniu delegacji, przedstawiony Putinowi10-punktowy planWedług Tass może to przyczynić się do procesu pokojowego na Ukrainie.Według TASS, wszystkie strony zgodziły się kontynuować konsultacje po wizycie.

Drugi szczyt Rosji i Afryki ma się odbyćPetersburg 27 lipcai 28, według Tass.Według Tass, pierwszy szczyt odbył się między 22 a 24 października w 2019 r. W mieście Sochi w Czarnym Morzu Czarnym.

18:24ET, 20 lipca 2023

Zelensky twierdzi, że Rosja użyła prawie 70 pocisków i prawie 90 dronów w szarze

Hed Radina Gigova i Juli Kesaeva CN

July 20, 2023 - Russia-Ukraine news (1)

Rosja wykorzystywała prawie 70 pocisków różnych typów i prawie 90 shaheddronów w ciągu zaledwie czterech dni podczas ataków na ukraińskie miastaOdessaWMykolaivi inne społeczności południowe, według prezydenta Ukraińskiego Volodymyr Zelensky.

„Oczywiście nasi żołnierze udało się zestrzelić niektóre pociski wroga i drony, i dziękuję za to każdemu z naszych obrońców nieba” - powiedział w czwartek w swoim nocnym przemówieniu. „Niestety, ukraińskie możliwości obrony powietrznej nie są jeszcze wystarczająceAby chronić całe ukraińskie niebo ”.

Zelensky powiedział, że Ukraina współpracuje z partnerami „tak szeroko, jak to możliwe” dla dodatkowych systemów obrony powietrznej, które mogą zapewnić bezpieczeństwo ODESA i innym miastom w całym kraju.

Mówiąc oUmowa ziarna Morza Czarnego, Zelensky powiedział, że praca „mobilizacji świata w celu ochrony bezpieczeństwa żywnościowego i normalnego życia” trwa.Powiedział, że po raz pierwszy przemówił w czwartek z premierem Etiopii Ahmed Ali, którego kraj doświadcza „jednej z najbardziej krytycznych sytuacji na świecie”.

„Jestem przekonany, że w tym roku możemy to wszystko zrobić razem, cały świat” - powiedział Zelensky.„Nikt na świecie nie jest zainteresowany sukcesem Rosji w zniszczeniu globalnego rynku żywności”.

Ukraiński prezydent podziękował również krajom, które rozszerzyły sankcje wobec Rosji za wojnę na Ukrainie.

„Rosja i wszyscy na tym świecie, którzy odważą się pomóc terrorystom, muszą poczuć coraz większą presję sankcji, niezależnie od tego, czy są to jednostki, firmy czy kraje”-powiedział Zelensky.

18:04ET, 20 lipca 2023

Postęp jest trudny wygrany na południowym froncie Ukrainy pomimo nowych pojazdów pancernych

Od Alexa Marquardta CNN, Sebastian Shuklaanddaria Martin Tarasova

Po miesiącach oczekiwania Ukraina w końcu rozpoczęła „wiosenną ofensywę” na początku czerwca.

Wszyscy wiedzieli, że dla Ukraińczyków byłoby trudne, obserwując, jak Rosja kopie i buduje ogromną obronę przez miesiące.Ale nawet bez prawdziwych oczekiwań, że ofensywa wyglądałaby jak rozjaśniający się szybki postęp UkrainyKharkiv we wrześniu ubiegłego roku, nadzieja wśród zachodnich urzędników była taka, że Ukraina będzie dalej i bardziej skuteczna niż obecnie.

Ofensywa udowodniłatrudniejsze niż wiele się spodziewało, nawet z arsenałem nowej zachodniej broni i sprzętu napędzającego atak.

Wśród najbardziej oczekiwanych elementów sprzętu był amerykański pojazd walki Bradleya,krytyczny dodatekAby pomóc piechoty przekroczyć niebezpieczny i otwarty teren.

19-letni żołnierz, który idzie po swoim znaku „Kach”, rozmawiał z CNN. Jego brygada, 47. zmechanizowaną brygadę, jest jedynym, który otrzymał pożądane Bradleyy, z których 200 zostało popełnione przez USA.

Opancerzone pojazdy walki są tak podziwiane przez ukraińskich żołnierzy, że biegnąc po obozie zespołu Kach to „Bradley”-6-miesięczny szczeniak ratunkowy oficera prasowego brygady.

Patcha flagi na rzep na piersi Kacha była pożegnalnym prezentem od jego amerykańskiego trenera w Niemczech, który powiedział mu, że przyniesie szczęście.Ale to gruba zbroja, potężne karabiny maszynowe, rakiety i możliwości noktowizyjne na Bradleya dały Kachowi wzrost pewności, gdy nakazał napaść na Rosjan.

Kiedy Brygada zrobiła to, Rosjanie byli gotowi.Gęste pola minowe zostały ułożone, rzędy krętych wykopów wykopano.Rosyjska artyleria zaczęła wybierać pojazdy wysłane, aby usunąć okolicę.Ponadto ten południowy kierunek ataku był być może najbardziej przewidywalny w ofensywie: zaprojektowany do przebicia linii rosyjskiej, prowadzenia na południe i podziału południowego mostu lądowego łączącego Krymu i Donbasu, zanim w końcu dotarł do morza.Azov.

.47. bardzo szybko wpadł w kłopotyPróbując przebić rosyjską linię w nowo nabytej zbroi.Zdjęcia i filmy pokazały zwęglone pojazdy pancerne, w tym Bradley i niemiecki zbiornik lamparta.Oryx, strona analizy wojskowej oparta na informacji open source,Raportyże około trzech tuzinów Bradleyów zostało zniszczonych lub uszkodzonych.

Przeczytaj więcej tutaj.

18:07ET, 20 lipca 2023

Oddziały ukraińskie zaczęły korzystać z amunicji klastrowej.Oto, co jeszcze

Od personelu CNN

Rosjanin zaatakował południowe ukraińskie miasto portowe Odessa FLlub trzecia noc z rzędu.

Po Moskwiewycofanie się z inicjatywy Ziarna Morza Czarnego, Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedziało w środę, że wszystkie statki płynące na Morzu Czarnym do ukraińskich portów będą uważane za potencjalnych przewoźników ładunku wojskowego.

Tymczasem Ukraina zaczęła korzystać z kontrowersyjnych bomb klastrowych dostarczonych przez Stany Zjednoczone, Biały Dom potwierdził w czwartek.

Oto co wiedzieć:

  • Kierowałem Surgis:Siły rosyjskie atakowały miasta portowe na Morzu Czarnym, zwłaszcza w południowym porcie Odesa.Urzędnicy powiedzieli, że jedna osoba została tam zabita w czwartek.Ministerstwo Obrony Rosji stwierdziło, że ataki na Odesę były w odwecie za atak Ukrainy naKrymw poniedziałek.
  • Oferta ziarna Morza Czarnego:Ataki pojawiają się po tym, jak Rosja wycofała się z krytycznej umowy zbożowej, która pozwoliła ukraińskiemu zbożowi eksportować bezpieczne wyjście z kraju.Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ostrzegł, że ataki na miasta portowe będą miały wpływ„Daleko poza Ukrainą”Jeśli chodzi o ceny żywności.ONZ będzie negocjować, aby uzyskaćWięcej ukraińskiego eksportu przez, powiedział przedstawiciel Ukrainy Ukrainy ONZ.
  • Krymski most:Most łączący załączonego Półwyspu Krymskiego z rosyjskim kontynentem byłtymczasowo zamknięteSystem ostrzegawczy Air Raid został aktywowany we wczesny piątek, poinformowała rosyjska agencja prasowa RIA Novosti.
  • Amunicja klastra:Oddziały ukraińskie zaczęłyKorzystanie z amunicji klastrowych dostarczanych przez USAW iprzeciwdziałanie Rosji, według urzędnika Białego Domu.Używali kontrowersyjnej broni„Właściwie”I „skutecznie” w walce, koordynator Rady Bezpieczeństwa Narodowego ds. Komunikacji strategicznej powiedział John Kirby.
  • Nowe sankcje:Dodano administrację Bidennowe sankcjeTe docelowe firmy i dostawcy, którzy pomogli napędzić wojnę Rosji na Ukrainie, zapewniając przedmioty z podwójnym zastosowaniem.„Dzisiejsze działania stanowią kolejny krok w naszych wysiłkach na rzecz ograniczenia rosyjskich zdolności wojskowych, dostępu do materiałów bitewnych i wyników ekonomicznych” - powiedział w oświadczeniu zastępca sekretarza skarbu Wally Adeyemo.
18:26ET, 20 lipca 2023

Rosyjski wysłannik zaprzecza spisku ataku na statki cywilne i obwinianie Ukrainy

Z Radina gig cnn

July 20, 2023 - Russia-Ukraine news (2)

Rosja nie zamierza atakować cywilnych statków na Morzu Czarnym i obwinić Ukrainę, Anatoly Antonov, ambasador Rosji w USA, powiedział w czwartek.

Odpowiadał na pytanie medialne dotyczące komentarzy rzecznika Rady Bezpieczeństwa NarodowegoAdam Hodge w środę.Hodge twierdził również, że Rosja położyła dodatkowe kopalnie morskie w podejściu do ukraińskich portów.

„Próby przypisania Rosji przygotowanie pewnego rodzaju ataków na statki cywilne są czystą produkcją. Nie jest tajemnicą, że administracja [USA] nie unikają najnowocześniejszych prowokacji przeciwrozyłowych”-powiedział Antonov w opublikowanym oświadczeniuNa stronie ambasady na Facebooku.
„Uważamy oświadczenia Stanów Zjednoczonych Ameryki za wysiłek w jakikolwiek sposób na ukrycie własnych destrukcyjnych działań mających na celu sabotowanie wdrażania wzajemnie uzgodnionych umów Stambułu. Odradzanie przedstawicielom Globalnego Południa od współpracy z Rosją. Aby podważyć sięZaufanie do naszego kraju, które nie słowami, ale w czynach pomaga krajom rozwijającym się, dostarczając żywność i nawozy, w tym nieuzasadnione ” - powiedział Antonov.

„Szczególnie wskazuje, że administracja nasila się z takimi insynuacji na przeddzień głównych forów międzynarodowych”-powiedział Antonov, dodając, że „nowa runda fałszywej propagandy” jest wykorzystywana przed drugim szczytem Rosji-Afryki zaplanowanej na koniec końcaLipiec w Petersburgu inadchodzące szefowie BRICS na spotkanie państwowew sierpniu.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Dean Jakubowski Ret

Last Updated: 13/08/2023

Views: 6322

Rating: 5 / 5 (50 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Dean Jakubowski Ret

Birthday: 1996-05-10

Address: Apt. 425 4346 Santiago Islands, Shariside, AK 38830-1874

Phone: +96313309894162

Job: Legacy Sales Designer

Hobby: Baseball, Wood carving, Candle making, Jigsaw puzzles, Lacemaking, Parkour, Drawing

Introduction: My name is Dean Jakubowski Ret, I am a enthusiastic, friendly, homely, handsome, zealous, brainy, elegant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.