10 maja pomysły marketingowe - Groupon Merchant (2023)

Przygotuj się z naszymi pomysłami marketingowymi Cinco de Mayo:

 • 5 maja jedzenie
 • Brunch festiwalowy
 • Bądź kreatywny z napojami
 • Gry i rozrywka
 • Muzyka na żywo
 • Partie wirtualne
 • Kolorowe dekoracje
 • Zajęcia online
 • Jak najlepiej wykorzystaj media społecznościowe
 • Obiad i napoje specjalne

Reklama i promocje Cinco de Mayo mogą być świetnym sposobem na zachęcenie nowych klientów do Twojej firmy i rozszerzenie świadomości marki.Odbywa się corocznie 5 majath, Cinco de Mayo świętuje zwycięstwo armii meksykańskiej nad Imperium Francuskim w 1862 roku.

A także być jedną z najbardziej znanych okazji1W USA to święto kultury meksykańskiej jest również jedną z największych dat jedzenia i picia w amerykańskim kalendarzu.2

Prowadzenie żywej imprezy lub eksperymentowanie z potrawami i napojami stanowi ogromną okazję do zwiększenia liczby odwiedzających i sprzedaży.

Oto nasze dziesięć najlepszych pomysłów marketingowych Cinco de Mayo.

1. 5 maja jedzenie

Restauracje, bary i inne obiekty mogą rozważyć zmierzenie rzeczy za pomocą menu, czerpiąc inspirację z tradycyjnego jedzenia Cinco de Mayo.

Dania kulturowo i historycznie3włączać:

 • Mole Poblano- Pikantny i czekoladowy sos wylewany na potrawę mięsną.
 • Chalupas- Grube tortille wypełnione salsą i rozdrobnionym mięsem, a także cebulą i freskiem Queso (podobnie jak mozzarella, ale z pikantnym smakiem).
 • Chiles w Nogadzie- Peppery Poblano nadziewane wołowiną i zwieńczone kremowym, orzechowym sosem.

Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić wydarzenie na wynos Cinco de Mayo, czy przyjąć klientów w swoim miejscu, nie zawieszaj!Zaoferuj wybór słodkich i pikantnych smakołyków w świetnych cenach-pewny sposób na podlewanie ust.

Najlepsza wskazówka:Menu degustacyjne to świetny sposób na wprowadzenie klientów do nowych potraw i umożliwienie im wypróbowania wielu różnych rzeczy.Spróbuj zaoferować specjalne menu w stylu Cinco de Mayo Tapas, które można zebrać gotowe do jedzenia.Możesz nawet zaoferować pudełko degustacyjne w domu z instrukcjami, które klienci mogą zbierać w wolnym czasie i wPolować w piekarniku, gdy będą gotowi.

2. Brunch festiwalowy

Dlaczego nie zorganizować specjalnego brunchu w stylu Cinco de Mayo Tapas, serwującym mini tacos, załadowanych nachos i bitew Quesadilla?Zaoferuj wybór napojów, takich jak meksykańskie piwo i margaritas.

Jeśli okaże się, że jest to hit z klientami, możesz wprowadzić imprezę tematyczną co miesiąc lub nawet co tydzień.To świetny pomysł Cinco de Mayo na bary i restauracje - i idealny sposób na testowanie wody z regularnymi porankami, popołudniami lub nocami.

Najlepsza wskazówka:Prowadzą swoje wydarzenie Cinco de Mayo o godzinie dnia, kiedy Twoja restauracja jest dość cicha.Następnie możesz przenieść naczynia tematyczne do zwykłego lunchu i wieczornej obsługi, gdy prawdopodobnie będziesz bardziej zajęty.

3. Bądź kreatywny z napojami

Zamiast dostarczać standardowe menu napojów, zaoferuj klientom wyjątkowe wrażenia, obsługując specjalnośćMajowe pięć koktajlii meksykańskie piwa. PRETTY WSZYSTKO WSZYSTKO Z TEquili z pewnością jest zwycięzcą.Jeśli chcesz dodać swój własny unikalny zwrot, wymyśl nowy spin na klasycznym koktajlu i nadaj mu zabawną nazwę, aby naprawdę kreatywność.

Najlepsza wskazówka:Poproś klientów za głosowanie na swoich ulubionych i rozważ na stałe dodanie zwycięskiego napoju do menu.

4. Gry i rozrywka

Podczas gdy wszyscy pokochają pyszne potrawy, które wyczarują twoi szefowie kuchni, utrzymywanie klientów podczas imprezy jest równie ważne.Im są szczęśliwsi, tym dłużej zostaną - miejmy nadzieję, co prowadzi do większej sprzedaży i entuzjastycznych recenzji.

5 maja pomysły rozrywkowe

 • Tradycyjna piñata jest oczywiście koniecznością (im jaśniej, tym lepiej).
 • Rozważ grę zgadywania papryki chili.Połóż różne chili, opaski z opaską, i niech zgadnij nazwę każdego z smaku Smaku - zwycięzca otrzymuje nagrodę.
 • Lotería jest podobna do bingo i możesz pobierać i drukować tablice i karty online.Możesz wysłać je z zamówieniami na wynos, aby klienci mogli grać w domu, jeśli nie możesz mieć gości w swoim miejscu,

Najlepsza wskazówka:Oferuj kupony pieniężne jako nagrody za gry, aby goście wróciły w późniejszym terminie, aby spróbować smaczniejszej taryfy.

5. Kolorowe dekoracje

Wprowadź swoich patronów w ducha Fiesta, gdy tylko przejdą przez drzwi, dekorując swój zakład w stylu.

Pomyśl o kolorowych girlandach, żywych parasolach koktajlowych, meksykańskich flagach i balonach kaktusowych rozsianych wokół tego miejsca.Nie musisz też wydawać fortuny, ponieważ jest dużoDEDY DIY Piąte dekoracjeMożesz być kreatywny.Ponadto możesz ponownie użyć wielu z nich na przyszłe wydarzenia tematyczne.

Najlepsza wskazówka:Jeśli obecnie jesteś otwarty tylko na wynos, rozważ wysłanie niektórych pakietów dekoracji Cinco de Mayo do klientów z ich zamówieniem, aby udekorować ich domy.

6. Muzyka na żywo

Nic nie mówi „Cinco de Mayo”, jak autentyczny zespół Mariachi.Jeśli możesz organizować muzykę na żywo, to na pewno wyróżniisz się z tłumu - dodając dodatkową zabawę do promocji Cinco de Mayo.

Pamiętaj, aby opublikować to z wyprzedzeniem za pośrednictwemMedia społecznościoweIe-mail, plus plakaty lub ulotki w restauracji i w okolicy.

Najlepsza wskazówka:Połącz wydarzenie Mariachi z specjalnymi ofertami na napoje lub jedzenie, aby zachęcić klientów.

7. Partie wirtualne

Jeśli nie możesz zorganizować spotkania osobistego, to nie znaczy, że musisz przegapić uroczystości.Zaoferuj klientom szansę na wybranie specjalnego posiłku lub koktajlu Cinco de Mayo, zanim zaprosisz ich na wirtualną imprezę online.

To cyfrowe wydarzenie może zawierać muzykę na żywo, gry imprezowe i quizy, aby wszyscy w duchu.

Pomysły na gry imprezowe 5 maja

 • Prowadzą lekcje tańca łacińskiego online, aby goście mogli nauczyć się nowych ruchów.
 • Zaoferuj kupon lub kolejną nagrodę za najlepszą fantazyjną sukienkę Cinco de Mayo.
 • Prowadzą quiz online z pytaniami o kulturę i historię meksykańską.

8. Online Cooking Flass

Kolejnym zdalnym pomysłem promocji Cinco de Mayo jest zorganizowanie internetowej lekcji gotowania.Jest idealny do restauracji - po prostu poproś szefa kuchni, aby pochwalił swoje umiejętności, ucząc klientów, jak gotować rewelacyjne meksykańskie smakołyki.

Wybierz proste i proste przepisy, aby umożliwić wszystkie poziomy umiejętności, lub wybierz więcej ekspertów mistrzowskich.Pamiętaj byPromuj to mocnoPodobnie jak każde inne wydarzenie i zaoferuj tym, którzy dołączają do zniżki na obiad i napojach, aby pokusić ich z powrotem przez drzwi.

Najlepsza wskazówka:Oferuj gotowe pudełka składników, które zostaną zebrane lub dostarczone z restauracji przed wydarzeniem.Oszczędza to ludzi przed koniecznością chodzenia do sklepu, a także generuje większy zysk dla Twojej firmy.

Wydarzenia to świetny sposób na rozszerzenie bazy klientów.Ale chociaż kluczowe są ekscytujące nowe menu i zabawne gry, powinieneś dalej wykorzystać za pomocą mediów społecznościowych.

Zaproś swoich klientów do opublikowania samego siebie selfie świętującego w Twojej firmie, albo odpowiadając na stanowisko, alboDodanie unikalnego hashtagu.Zachęcaj ludzi do wzięcia udziału w głosowaniu i oferując nagrody dla osób z najlepszym zdjęciem.Zwiększy to świadomość obserwujących i zarówno istniejących, jak i potencjalnych klientów.

Pomysły na pięć postów w mediach społecznościowych

 • Cinco de Mayo tłumaczy się jako piąty maja - spróbuj włączyć numer piątą do promocji w mediach społecznościowych.Możesz zaoferować nagrody za 5000thNa przykład rozdaj torby z gadżetami pierwszemu pięciu osobom, które dzielą Twój post, lub oferują 10% zniżki dla każdego piątego klienta.
 • Media społecznościowe doskonale nadają się do tworzenia ankiet online - poproś Twoich klientów za głosowanie na ulubione danie na weekendowy specjalny lub jaki pomysł promocyjny preferują od wyboru ofert.

Zaoferuj wyłączną promocję dla użytkowników mediów społecznościowych, którzy lubią i udostępniają Twoje posty, takie jak kupon w wysokości 5 USD lub 5% zniżki na rachunek.

10. Obiad i napoje specjalne

Zachęcaj klientów do wydawania więcej na żywność promocyjną Cinco de Mayo, podając oferty specjalne.Może to być wszystko, od 2-za-1 na wszystkich specjalistycznych koktajlach, po zdyskontowane menu, a nawet bezpłatny starter lub deser z głównym daniem.

Podobnie jak w przypadku każdej oferty i wydarzenia, promuj ją do bazy klientów za pomocą jak największej liczby kanałów.Powinieneś również dążyć do przyciągnięcia klientów poprzez umieszczanie plakatów, wysyłanie ulotek i publikowanie na tablicach społeczności lokalnych.

Niezależnie od tego, czy przyciągasz klientów do swojego zakładu, czy po prostu planujesz zabrać Cinco de Mayo Experience,promocje, reklama i rabatysą dobrze znane zarówno zapalającym, jak i ponownym zainteresowaniu.

Najlepsza wskazówka:Pamiętaj, aby promować swoje zwykłe menu wraz z specjalnym wydarzeniem Cinco de Mayo, aby klienci mogli zobaczyć, na co mogą oczekiwać, jeśli wrócą w późniejszym terminie.

Chcesz zwiększyć swoje zaangażowanie i bazę klientów przez cały rok?Stać sięGroupon MerchantDzisiaj i uzyskaj dostęp do fantastycznych wskazówek, porad ekspertów i kampanii.

 1. https://www.rd.com/list/cinco-de-mayo-facts/
 2. https://www.insider.com/cinco-de-mayo-differences-in-the-us-and-mexico-2018-5
 3. https://www.smithsonianmag.com/arts-culture/what-to-really-eat-on-cinco-de-mayo-50767054/
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Geoffrey Lueilwitz

Last Updated: 08/01/2024

Views: 6022

Rating: 5 / 5 (60 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Geoffrey Lueilwitz

Birthday: 1997-03-23

Address: 74183 Thomas Course, Port Micheal, OK 55446-1529

Phone: +13408645881558

Job: Global Representative

Hobby: Sailing, Vehicle restoration, Rowing, Ghost hunting, Scrapbooking, Rugby, Board sports

Introduction: My name is Geoffrey Lueilwitz, I am a zealous, encouraging, sparkling, enchanting, graceful, faithful, nice person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.